יום רביעי, 27 ביוני 2012

זמן איכות

כשסיימתי את הלימודים והתחלתי לעבוד ב"עבודה רצינית" חוויתי את אחד המשברים של חיי. מאדם פעלתן, מוקף בחברות ופעילויות מסביב לשעון מצאתי את עצמי נשאבת לעבודה וחייה מסוף שבוע לסוף שבוע. הייתי נשואה טרייה ומאד שאפתנית, השכמתי להתייצב בעבודה עם עלות השחר וחזרתי אי שם בשעות הערב המאוחרות. הגשתי שאני חייה מסוף שבוע לסוף שבוע. ואז באה אמא, כשם שחנכה אותי היטב בעבר פסקה ואמרה " לא משנה כמה את עסוקה ותמיד תהיי עסוקה, את חייבת למצוא זמן כיף. זמן שהוא לעצמך, לעשות דברים שאת אוהבת עם חברות." וכך באמירה פשוטה  היא עשתה זאת שוב. התחלתי בהתמדה לשלב כמעט כל יום משהו שהוא לעצמי. אז הייתי חוזרת מהעבודה ישר לחדר כושר עם אמא ותמי ואחר כך קפה, סרט, מסעדה או ק-נ-י-ו-ת!היום אני עוד יותר עסוקה. עם עסק שלי, עם ילדה, בית ועוד חברות אני מקפידה לפנות מידי יום זמן לעצמי. גיליתי שכיף לי בערב לצאת להליכה. כל יום אני עם חברה, פיזית או טלפונית או מוזיקה טובה יוצאות לנקות את הראש. אחת לכמה שבועות אני מוותרת על ההליכה ומתכנסת עם חברותיי הטובות ביותר לרביצה משותפת. כי זה כיף לי.

יום אחד קיבלתי מייל מויקי, אישה אהובה וקרובה לליבי. זה היה עוד אחד מאותם המיילים שמסתובבים ברשת ובו הביאו הרצאה של מנהל המחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד בנושא הקשר בין גוף ונפש, מתח ואי נוחות גופנית.


"לקראת סוף הרצאה ציין המרצה, בין שאר הדברים, כי ממחקרים עולה כי אחד הדברים הכי טובים שיכול גבר לעשות למען בריאותו הוא להתחתן עם אישה. נישואין מעלים את תוחלת החיים ואת רווחתו האישית של הגבר.
ומה לגבי האישה? המרצה ציין נתון מפתיע – האישה, למען בריאותה, צריכה לטפח את מערכות היחסים שלה עם חברותיה!

...ממחקרים שנעשו עולה כי נשים מתחברות ביניהן באופן שונה מגברים ומספקות אחת לשנייה מערכות תמיכה המסייעות להן להתמודד עם מצבי לחץ והתנסויות קשות בחייהן. "זמן חברות" הוא משמעותי ברמה הפיזיולוגית ממש, הוא עוזר לייצר יותר סרוטונין (נוירוטרנסמיטר) המסייע להילחם בדיכאון ויוצר תחושה כללית של רווחה והרגשה חיובית...

נשים עושות זאת כל הזמן. הן חולקות תחושות ורגשות מעומק נשמתן עם חברותיהן, ונראה כי זה תורם באופן ממשי לבריאותן. המרצה הוסיף והדגיש כי בילוי זמן עם חברות חשוב לבריאותן של נשים ממש כמו ריצה או אימון בחדר הכושר. אמנם, יש נטייה לחשוב שכאשר אנו עוסקות בפעילות גופנית אנו עושות משהו טוב עבור הגוף שלנו, ולעומת זאת כשאנו מדברות עם החברות שלנו, אנו "מבזבזות" את הזמן במקום לעסוק במשהו פרודוקטיבי יותר. אז מסתבר שזה לא נכון. למעשה, הדגיש המרצה, ש"לא ליצור ולתחזק קשרים איכותיים עם בני אדם אחרים, מזיק לבריאות הגופנית שלנו לפחות כמו העישון!" עד כדי כך...."


ואז הבנתי למה כל כך טוב לי אחרי מפגש עם חברות, למה אני משקיעה כל כך הרבה זמן לתכנן ולתאם מפגש שאין בו כלום חוץ מחברות טובות. אז גם נולד אירוע "עכשיו אני", החלטתי שאני רוצה ליצור זמן איכות לנשים, ללקוחות שלי, שהן יכולו לבוא עם חברות ולפרגן לעצמן באמת. לבוא ולהיטען בזמן איכות, במוטיבציה, בצחוק, בחלומות ומסתבר שבבריאות טובה.

אז למען חברות, למען עצמנו, למען העסק שלנו ולמען ההנאות שבחיים אני מזמינה אתכן לאירוע הקיץ עכשיו אני- פרטים מלאים והרשמה בקישור
4 תגובות:

 1. אחת הרעות החולות ביותר בתרבות הישראלית היא אובדן הכבוד והזמן לפנאי, בפרט בתעשית ההייטק בה אני מועסקת.

  כשלעצמי, הבנתי בגיל צעיר יחסית שאני חייבת לעבוד כדי להרגיש טוב עם עצמי וחייבת הרבה זמן לעיסוקים שלי (ציור, כתיבה, יצירה, חברים, מוזיקה וגם לשרוץ על הספה בלי לעשות כלום). הפנאי חיוני כדי שאהנה בעבודה והעבודה חיונית כדי שאהנה מהפנאי. יכול להיות שזה תוצר של היותר בת לוורקוהוליק, אבל מה שלא יהיה אני לא מוכנה להתפשר על הזמן שלי עם עצמי.

  אני מאחלת לנשים ולגברים בארץ שיתחילו לקחת את האחריות על החיים שלהם בידים ויפנו לעצמם זמן לנשום לפני שפתאום כולנו נהיה בני חמישים שתוהים לאן לעזעזל הלכו החיים שלנו ואיך זה שהילדים שלנו כבר שני עשרים כמעט ובקושי ראינו אותם גדלים.

  השבמחק
  תשובות
  1. כבר אמרתי לך שאני אוהבת ומעריכה אותך? בניו יורק רצתי אחרי שתי נשים שסיימו לעשות גוגינג... מסתבר שהן מנהלות קריירה רצינית וששאלתי אותן איך יש להן זמן לריצה ולכל הפנאי הזה הן לא ממש הבינו את השאלה, שם זה ברור מפקידה ועד מנכלית שיש פנאי- איך אפשר אחרת הן שאלו!

   מחק
 2. אותי דווקא בעלי לימד שהמטרה הן שעות הפנאי בתחביבים ,עם הילדים , עם החברים,ועם עצמי. עד שהכרתי אותו העבודה היתה מקודשת והיום אני מבינה שהיא רק הדרך להשגת המטרה.
  וזה כיף גדול לגלות ולהצליח להגדיר ככה את היומיום

  השבמחק
 3. איזה יופי למצוא את המילים הנכונות שהייתי צריכה לשמוע בדיוק כנכנסתי לתוך מערבולת רגשית עם עצמי שגרמה לי לדמוע, תודה!!!!

  השבמחק